Antrenman

Yeni Başlayanlar İçin Full Body Antrenman Programı

0

Fitness’a yeni başlayanlar doğru antrenman programı uygulamak çok önemlidir. İşte sizler için hazırladığımız Full Body Antrenman Programı !

Yeni spora başlayan bireyler için antrenman programı oluştururken, tüm vücudunuzu çalıştıracak bir program hazırlamak önemlidir. Başlangıçta, egzersizlerinizi sade ve basit tutmak, vücudumuzda bulunan kas ve eklemleri yavaş yavaş alıştırmak ve sakatlanmaları önlemek için önemlidir. Antrenman programının önemli olduğu kadar antrenmanda kullandığımız ağırlıkları da özenle seçmeli vücudumuz için ne çok ağır ne de çok hafif ağırlıklar seçmeliyiz.

Full Body Antrenman Programı Püf Noktaları

Egzersiz programınıza yavaş yavaş başlayın: Fitness’a yeni başlayanlar, özellikle spor salonuna gidenler, antrenman programlarına hızlı başlamak isteyebilirler. Ancak, vücudunuzun yavaş yavaş alışması gerektiğini unutmayın. İlk haftalarda düşük yoğunluklu egzersizler yaparak başlayın ve zamanla yoğunluğu artırın.

Beslenmenize dikkat edin: Egzersiz yaparken sağlıklı bir beslenme programı takip etmek çok önemlidir. Fitness’da en dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi beslenmedir. Gün içerisinde almanız gereken protein miktarını tamamlamak kasların hızlı bir şekilde onarılarak gelişmesi için çok önemlidir. Sitemiz içerisinde bulunan tarifler kategorimizi ziyaret ederek kendinize uygun tarifleri bulabilirsiniz.

Su içmeyi ihmal etmeyin: Egzersiz sırasında vücudunuzun suya ihtiyacı olacaktır. Egzersiz öncesinde, sırasında ve sonrasında yeterli miktarda su içmek, performansınızı artırmanıza ve dehidrasyon riskini azaltmanıza yardımcı olacaktır. Unutmamalıyız ki kaslarımızın ve beynimizin yüzde 75’i sudan oluşmaktadır. Su, insan vücudunun yakıtıdır.

Full Body Antrenman Programı’na ulaşmak için aşağıda bulunan pdf dosyasını indirebilirsiniz.

Full Body Antrenman Programı fithayatcom

 

admin

Evde Pirinç Unu Nasıl Yapılır? Fitness Pirinç Unu Tarifi

Previous article

Sırtınız Paramparça Olsun! En Etkili Sırt Egzersizleri

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir